2032/275
Skab af egetræ, front med to låger og to skuffer, prydet med beslag af messing og bronze, i siderne bærehåndtag. 19. årh.s begyndelse. H. 141. B. 121. D. 62.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Låst, nøgle medfølger ikke. Revner i træet. Ben med ormehuller.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud