2032/​275

Skab af egetræ, front med to låger og to skuffer, prydet med beslag af messing og bronze, i siderne bærehåndtag. 19. årh.s begyndelse. H. 141. B. 121. D. 62.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Låst, nøgle medfølger ikke. Revner i træet. Ben med ormehuller.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

1.000–1.500 kr.

Hammerslag

1.050 kr.

12 bud

1.050 kr.
(Autobud) 1.000 kr.
950 kr.
(Autobud) 900 kr.
850 kr.
(Autobud) 800 kr.
750 kr.
(Autobud) 700 kr.
650 kr.
(Autobud) 600 kr.
550 kr.
500 kr.