2131/180
Nordahl Grove (f. København 1822, d. sst. 1885)
“Ved Humlebæk”. Sign. Nordahl Grove 79. Olie på lærred. 33,5×50.
Behov for overfladerensning. Enkelte minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag