2109/​538

Peter Bonde (f. København 1958)

“U.T”. Sign. på bagsiden Peter Bonde, 2001. Mixed media på lærred. 160×130. Uindrammet.

Proveniens: Poul Jensens samling, Aarhus.

Mindre afskalninger i kanten.

Moderne kunst og design, 2. marts 2021

Vur­dering

10.000–12.000 kr.

Hammerslag

11.500 kr.

10 bud

106768 11.500 kr.
845183 11.000 kr.
106768 10.500 kr.
845183 10.000 kr.
106768 9.500 kr.
845183 (Autobud) 9.000 kr.
106768 8.500 kr.
845183 8.000 kr.
106768 7.500 kr.
919325 7.000 kr.