1326/55
A. Andersen-Lundby (f. Lundby ved Aalborg 1840, d. München 1923)
Landskab ved et hus i måneskin. Sign. A. Andersen-Lundbye. Olie på lærred. 25×33.
Retoucheringer. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 24. juni 2013
Vurdering
Hammerslag