2139/5
Fransk Charles X søjleur af forgyldt bronze, skive af hvid emalje. 19. årh.s begyndelse. H. 56. B. 28. D. 14.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Krakeleringer på skiven.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag