2444/801
Kaare Klint (f. Frederiksberg 1888, d. København 1954)
Le Klint: Standerlampe af mahogni. Skærm af plisseret akryl. Udført hos Le Klint. H. 160.
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||