2444/​800

Lysberg, Hansen & Therp

Et par sideborde af riopalisander, med underliggende hylde. Top med sort formica. Front med skuffe. Greb og “sko” af messing. Udført starten af 1940–1945 hos Lysberg, Hansen & Therp. H. 58. B. 51. D. 38. (2)

Alders- og brugspatina, herunder ridser, mærker og hak. Nogle mellemrum ved messingsko. Messingssko med ridser og afskalninger. Enkelte skruer mangler under hylde.

I Lyngby
Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?