2148/56
Et sæt på fem gustavianske stole af hvidmalet træ, sæde betrukket med stribet møbelstof. Ca. 1800. (5)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Sæder med smuds. To stole med sprosser mellem ben. Løs i samlingerne.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag