2438/​921

Kai Kristiansen (f. 1929)

Et par små kommoder af palisander. Front med to skuffer med halvcirkulære, udskårne greb. Model 384. Udført og stemplet hos Aksel Kjersgaard, 1960'erne. H. 52. B. 60. D. 36. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?