2438/​920

Andreas Hansen (f. 1936)

Skrivebord af massiv pitch pine, beslag af messing. Front med opbevaringsrum samt tre skuffer i hver side. Bordplade forsynet med mindre skriveklapper i hver side samt midten med en større, dennes top beklædt med rødbrunt skind. Udført hos Form 75, Hadsten. H. 109. L. 146. D. 80.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Skrammer.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?