743/464
Ubekendt maler
“Forår ved sunder”. Usign. Olie på lærred. 51×66.
Udstillet 1951, Charlottenborg som Hovedgevinst.
Behov for overfladerensning.
Moderne kunst og design, 23. oktober 2007
Vurdering
Hammerslag
48 bud