2016/814
Dansk møbeldesign
Skab af eg. Front med otte profilerede døre. H. 111. B. 126. D. 38.
Tre nøgler medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre finérafslag. Et stykke af bagbeklædning isat senere.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag