2016/​814

Dansk møbeldesign

Skab af eg. Front med otte profilerede døre. H. 111. B. 126. D. 38.

Tre nøgler medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre finérafslag. Et stykke af bagbeklædning isat senere.

Moderne kunst og design, 14. april 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.800 DKK

1.800 DKK
1.750 DKK
1.700 DKK
1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK