2425/275
Fransk rejseur af forgyldt messing og slebet glas, skive af hvid emalje med sorte romertal, værk med repetion. Tilhørende etui af sort læder. 19. årh.s slutning. H. 12. B. 8. D. 7.
Vurdering
Hammerslag