1834/1151
Othmar
Diamantørestikker af oxideret og forgyldt sølv og 14 kt. guld hver prydet med talrige rosenslebne diamanter. L. 45 mm. (2)
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker, 22. august 2018
Vurdering
Hammerslag