903/229
Fransk empire kaminur af forgyldt bronze, urhus med stående kvinde i klassiske gevanter, skive af hvid emalje. Sign. Gabriel Le Roy Rue de Temple No. 115 a Paris. 19. årh.s begyndelse. H. 52. B. 40. D. 17.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Antikker, møbler, kunsthåndværk, tæpper og bøger, 22. september 2021
Vurdering
Hammerslag