2025/8505
Alexander Dallimann (, Skt. Petersborg)
Lille russisk cigaretholder af forgyldt sølv, dekoreret med cloisonné emalje. Alexander Dallimann, Skt. Petersborg bymærke, lødighed 84. 19. årh.s slutning. Vægt c. 9 g. L. 7,5.
Minimal aldersslitage.
Russisk tema, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud