1839/838
Lene Regius (f. Frederiksberg 1940)
Gulvvase af stentøj. Modelleret med indridset abstrakt mønster, dekoreret med polykrom glasur. Ej sign. Unik. H. 53.
Minimale overfladeridser og mærker. Bund med mindre afslag.
Moderne kunst og design, 25. september 2018
Vurdering
Hammerslag
10 bud