2041/9067
Antoine Pesne, stil, 18. årh.
Portræt af en adelsdame i hvid kjole med blå fløjlskåbe. Usigneret. Olie på træ. 31×25.
Proveniens: Bruun Rasmussen 16, 1950 nr. 155.
Retoucheringer. Krakeleringer og mindre afskalninger.
Selected, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud