2103/738
Hans Gustav Ehrenreich (f. 1917, d. 1984)
Et sæt på fem spisestole med stel af eg. Sæde og ryg betrukket med brunt skind. (5)
Almindelig brugspatina, herunder ridser, hak mærker. Skind med slitage, pletter og mærker. Træ delvis misfarvet.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud