2131/163
Ramme i jugendstil af forgyldt træ. 20. årh. Indvendige mål 80,7×122,2. Udvendige mål 102,5×144. Lysmål 78,1×119,4.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag