2014/17
Dansk flisebord af bemalet træ, plade indlagt med 28 hollandske fajance fliser dekoreret i mangan med figurer og landskaber. 18. årh. H. 78. B. 86. D. 60.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere bemaling. Løse fliser. Knækkede fliser samt fliser med skår.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
22 bud