2014/​17 Dansk flisebord af bemalet træ, plade indlagt med 28 hollandske fliser dekoreret i mangan med figurer og landskaber. 18. årh. H. 78. B. 86. D. 60.

Be­skriv­el­se

Dansk flisebord af bemalet træ, plade indlagt med 28 hollandske fajance fliser dekoreret i mangan med figurer og landskaber. 18. årh. H. 78. B. 86. D. 60.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere bemaling. Løse fliser. Knækkede fliser samt fliser med skår.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

7.500 kr.

22 bud

7.500 kr.
(Autobud) 7.000 kr.
7.000 kr.
6.500 kr.
6.000 kr.
(Autobud) 5.500 kr.
5.000 kr.
4.800 kr.
4.600 kr.
(Autobud) 4.400 kr.
4.400 kr.
(Autobud) 4.200 kr.
4.000 kr.
(Autobud) 3.800 kr.
3.600 kr.
3.400 kr.
(Autobud) 3.200 kr.
3.000 kr.
2.400 kr.
(Autobud) 2.300 kr.
2.200 kr.
2.000 kr.