2120/117
Visitkortholder af udskåret og bemalt træ derudover medfølger kopi af sparebøsse af bemalt metal “Jolly N med bevæglige arm. 20. årh. H. 17 og 88 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Begge med slitage på bemaling.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag