2120/​117

Visitkortholder af udskåret og bemalt træ derudover medfølger kopi af sparebøsse af bemalt metal “Jolly N med bevæglige arm. 20. årh. H. 17 og 88 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Begge med slitage på bemaling.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021

Vur­dering

2.000 kr

Hammerslag

1.300 kr

277266 (Autobud) 1.300 kr
981753 1.250 kr
277266 (Autobud) 1.200 kr
981753 1.150 kr
277266 1.100 kr
981753 (Autobud) 1.050 kr
277266 1.050 kr
981753 1.000 kr