2120/​117

Visitkortholder af udskåret og bemalt træ derudover medfølger kopi af sparebøsse af bemalt metal “Jolly N med bevæglige arm. 20. årh. H. 17 og 88 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Begge med slitage på bemaling.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

(Autobud) 1.300 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK