Foto endnu ikke klar
891/1433
Jais Nielsen (f. København 1885, d. Hellerup 1961)
Kubistisk bymotiv. Sign. Jais 15. Olie på plade. 43×35.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 4. december 2019
Vurdering
Hammerslag