2432/7552
Karl Åge Riget (f. Kasted ved Århus 1933, d. 2001)
Vægrelief. Usign. Bemlaet jern. 112×80×30.
Almindelig patina. Herunder ridser og mærker. En reperation/limning i sammenføjning af de røde “rør” og den blå “kasse”.
Vurdering
1001058 |