Foto endnu ikke klar
884/786
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Jazz”, 1954. Sign. Estéve 76/95. Litografi i farver. Bladstørrelse 65×50.
Litteratur: Prudhomme-Estève & Moestrup nr. 20.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 6. marts 2019
Vurdering
Hammerslag