1835/​1656

Fuglebur af metal og bronze, med mekanisk fugl og ur, optræk i bunden. 19. årh. H. 11,5.

Rekvirenten afhenter inden 25/9 JAL

Fremstår med alders- og brugsslitage. Bur med løse og trykkede stænger. Rust. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Varia, 30. august 2018

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag