1703/1530
“Gammelriflet” østrigsk bestik af sølv. 18. årh. Vægt ekskl. dele med stål 1020 gr. (18)
Bestående af: 6 middagsknive, 6 middagsgafler, 6 middagsskeer.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Med kronet monogram graveret.
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
19 bud