2440/14
Fladlåget spansk “Cassone” kiste af eg, rigt udskåret med våbenskjold og bladværk. 18. årh. H. 62. L. 150. D. 52.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag