2132/255
Julius Exner (f. København 1825, d. sst. 1910)
Almueinteriør med en lille dreng, der læser en bog. Sign. Exner. Olie på papir monteret på lærred. 26×35.
Retoucheringer og reparerede rifter. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
30 bud