1948/267
To Bencharong opsatser af porcelæn med svungen kant, dekorerede i emaljefarver med blomsterdesign. 19.-20. årh. H. 4,5 og 5,5. Diam. 11 og 12,5. (2)
Den ene med mindre kanthak. Afslag på emaljedekoration.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag