2441/9067
Et par prydvaser af florit 'Blue John' med montering af forgyldt bronze. 19. årh.s anden halvdel. H. 21. (2)
Proveniens: Samling efter den norske skibsreder Ragnar Moltzau senior.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Den ene med kanthak på toppen. Den ene lidt skæv.
Vurdering