2109/204
Stephan Ussing (f. Skanderborg 1868, d. 1958)
En ung kvinde ved studierne. Sign. St. Ussing 1898. Olie på lærred. 65×84. Uindrammet.
Mindre krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger. Behov for rensning og let opstramning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
30 bud