2045/2005
Herrearmbåndsur af titanium. Model Chrono Grand Date, ref. A5003. Mekanisk kronograf værk med automatisk optræk, kaliber A139. Sort skive med hvide indeks og visere. Sort Perrelet gummirem med Perrelet foldespænde af titanium. Urets diameter 43,5 mm. 2010'erne.
Usigneret certifikat medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 4. november 2020
Vurdering
Hammerslag