12031/56
Erik Christian Sørensen (f. København 1922, d. København 2011)
Kvadratisk sofabord af wengé med kehlet kant, sko af mahogni. Udført hos Bo-Ex. H. 51. L. 100. B. 100.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder.
Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020
Vurdering
Hammerslag