12031/​56

Erik Christian Sørensen (f. København 1922, d. København 2011)

Kvadratisk sofabord af wengé med kehlet kant, sko af mahogni. Udført hos Bo-Ex. H. 51. L. 100. B. 100.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder.

Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

600 DKK

600 DKK
550 DKK
500 DKK