1619/​536

Andreas Hansen (f. 1936)

Skrivebord af massiv kirsebærtræ, front med opbevaringsrum samt tre skuffer i hver side. Bordplade forsynet med tredelt skriveklap, midterfelt beklædt med rødbrunt skind. Udført hos Hadsten Møbelindustri. H. 72/105. L. 146. B. 80.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Overflade ridser og mærker. Rester efter tape. Nogle områder på bordplade med farveforskelle fra brug af tape.

Moderne kunst og design, 10. maj 2016

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

9.000 DKK

9.000 DKK
(Autobud) 8.500 DKK
8.000 DKK
6.500 DKK
6.000 DKK