2432/793
Anders Pehrson (f. 1912, d. 1982)
“Bumling”. Standerlampe af messing. Udført hos Ateljé Lyktan, Åhus. H. 132.
Brugsslitage. Mindre ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering