2032/1218
Rubin- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med tre oval facetslebne rubiner omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.50 ct. front ca. 9,5×18 mm. Str. 54.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. En diamant mangler.
Smykker, 5. august 2020
Vurdering
Hammerslag