2439/1565
Regency sofa af mahogni. England, 19. årh.s begyndelse. L. 192.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde”. Hjørneværelset Erichsens palæ. Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet. Slidt betræk.
Danske Banks gamle hovedsæde – online salg del I, 23. september 2024
Vurdering
Hammerslag
19 bud