2414/​1163

Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935)

Ring af sterlingsølv og delvist forgyldt sterlingsølv. Dessin nr. 425B. Georg Jensen efter 1945. Lene Munthe for Georg Jensen. B. 7 mm. Str. 49.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker og Fashion, 3. april 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag