2414/1163
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935)
Ring af sterlingsølv og delvist forgyldt sterlingsølv. Dessin nr. 425B. Georg Jensen efter 1945. Lene Munthe for Georg Jensen. B. 7 mm. Str. 49.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 3. april 2024
Vurdering
Hammerslag