12038/91
Viggo Rørup (f. 1903, d. 1971)
Italiensk bymotiv. Sign. V. Rørup 62. Olie på lærred. Lysmål 33×41. Rammemål 42×50.
Enkelte mindre anslag på ramme.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag