2437/81
Et par kinesiske smalle væg paneler af træ, lakeret i sort og skåret med tekst i guld. 20. årh. H. 202 cm. B. 21 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Den ene med flere revner øverst.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag