2445/​513

Lotte Thorsøe (f. Århus 1964)

Skulpturel vase af rosa og klart glas med matteret overflade samt med blågråt og mosgrønt blankt glas. Udskåret med motivdekoration i relief. Sign. Lotte Thorsøe. Unik. H. maks. 16. Diam. ca. 17.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Dette emne er udgået