2109/​2009

Frederique Constant

Herrearmbåndsur af stål. Model Vintage Rally ''Healey'', ref. FC-397HGR5B6. Mekanisk kronograf værk med automatisk optræk. Grøn skive med hvide indeks og stål visere. Grøn Frederique Constant ''racing'' rem med C-spænde af stål. Urets diameter 42 mm. 2018–2020.

Uret virker ny og ubrugt. Frederique Constant æske, manual, usigneret certifikat samt miniature modelreplica af den britiske Austin Healey NOJ393.

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 3. marts 2021

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

8.000 DKK