Herrearmbåndsur af stål. Model Vintage Rally ''Healey'', ref. FC-397HGR5B6. Mekanisk kronograf værk med automatisk optræk. Grøn skive med hvide indeks og stål visere. Grøn Frederique Constant ''racing'' rem med C-spænde af stål. Urets diameter 42 mm. 2018–2020.
Uret virker ny og ubrugt. Frederique Constant æske, manual, usigneret certifikat samt miniature modelreplica af den britiske Austin Healey NOJ393.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 3. marts 2021