2048/385
Christian Berthelsen (f. Føhr 1839, d. København 1909)
Parti med udsigt over Svendborg Sund. Sign. monogram. Olie på lærred. 42×37.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt mindre afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag