2049/286
Et par stager af messing, balusterformet stamme på firsidet fod med afskårne hjørner. 18. årh. H. 15 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Den ene repareret på stamme 30/12: og dermed let skæv, afslag/indtryk på tyllekant.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud