2014/518
Roger Edgar Gillet (f. Paris 1924, d. Ile-et-Vilaine 2004)
“Portrait de Madame de ...”, 1969. Sign. R. E. Gillet. Olie på lærred. 92×65.
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg.
Mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag