2436/77
Et par svenske kommoder af bemalet træ med plader af imiteret sten, hver med buet svungen front med tre skuffer. Gustaviansk form, 19. årh. og senere. H. 78. B. 98. D. 50. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag